eTwinning projekt Uz čitanje riječi rastu

Učenici 3.b razreda i učiteljica Snežana Kosanović su se uključili u projekt kojim će unaprjeđivati aktivnosti čitanja, razumijevanja značenja riječi i bogaćenja rječnika.   Riječ je o projektu koji su osmislile učiteljice Ljiljana Marinjak i Marija Bulut Lukačević, OŠ Ladimirevci  u suradnji s učiteljicom Monikom Mužar- Kos iz OŠ Hinka Juhna, Podgorač.

Cilj projekta je odabrati nekoliko aktivnosti i organizirati njihovo provođenje u dogovoru s učenicima. Projektnim aktivnostima će poticati radost čitanja, razvijati vještinu čitanja, učiti kako se odnositi prema knjizi, pobuditi interes učenika za čitanje knjiga, osnaživati kritičko mišljenje o pročitanom, prikazati projektne aktivnosti kroz uporabu IKT-a,  poticati druge učenike škole, lokalnu zajednicu i širu javnost na razvijanje kulture provođenja slobodnog vremena, osnažiti ulogu čitanja u razvoju jezičnih, komunikacijskih i stvaralačkih kompetencija potrebnih za izazove suvremenog društva.

Realizacija aktivnosti je kroz projektnu nastavu i integraciju sadržaja u nastavne predmete. Uz učenike i učiteljicu planirana je suradnja s knjižničarkama školske i gradske knjižnice te roditeljima. Tijekom cijele školske godine, različitim načinima učenja  i metodama poučavanja učenici će ostvarivati očekivane ishode.                                                                                                                                        Načini praćenja i provjeravanja realizirat će se međusobnom valorizacijom učenika i učitelja koristeći videokonferencije i obrasce, stvaranjem kolekcije materijala i aktivnosti, Bilješkama, učeničkim radovima, člancima na web stranici škole, razrednim web stranicama te u javnim glasilima, objavom materijala i aktivnosti na FB stanici škole i u okviru E- Twinning projekta.                                   Radovi će biti javno dostupni i na Twinspaceu , web-stranici projekta i fb-grupi projekta.

Uvodna aktivnost obilježavanja Međunarodnog dana pismenosti je uspješno provedena. Učenici su čitali poruke neobičnim slovima I znakovima, pisali svoja mišljenja o čitanju i izradili straničnike.

Priloženi dokumenti:
Citanje.jpg (85.92 KB)
ucenici_3.b.jpg (59.58 KB)

objavio: Snežana Kosanović   datum: 7. 10. 2020.