eTwinning projekt Proljeće u mom gradu

Razrednice 3.b , Snežana Kosanović,  i 4.a ,  Zorica Novokmet,  pridružile su se  projektu Proljeće u mom gradu. Voditeljice projekta su eTwinning ambasadorice iz BiH: Fatima Kličić, Smaila Mešković i Nada Sokolović.

Ciljevi projekta su: istraživati, razvijati kompetencije, tražiti i koristiti informacije, razvijati društvene (socijalne) vještine, učiti se toleranciji;  upoznati kulturnu baštinu, znamenitosti i manifestacije u gradu tijekom proljeća; razvijati praktične vještine (modeliranje, stvaranje u materijalu, uporaba alata ili uređaja); opisivati pejzaž, razlikovati subjektivno i objektivno opisivanje, čitati opisane pejzaže i putopise, naučiti pisati putopis; upoznati sadnice/cvjetnu rasadu; koristiti IKT-u; proširiti svijest o očuvanju i zaštiti zdravlja, značaju tjelesnih aktivnosti za pravilan rast i razvoj i koristi boravka vani.

Projekt će okupiti vrtiće, osnovne i srednje škole različitih zemalja u  razmjeni iskustva u pristupu radu na aktivnostima vezanim za prirodu, ekologiju, književnost, ples, ritmiku, sport i obilježavanje različitih datuma koji pripadaju ovom godišnjem dobu.
Projektni partneri predstavit će znamenitosti, kulturnu baštinu, manifestacije i ljepotu gradova u proljeće. Učenici će istraživati, bilježiti promjene, praviti cvijeće od raznih materijala (reciklirati), napraviti fotografije, razglednice i putopise svoga grada u proljeće. Aktivnosti će objediniti eKnjigu i virtualnu izložbu. Upoznat će neke gradove u svijetu i steći nove prijatelje kroz virtualnu komunikaciju.

Projekt će trajati gotovo do kraja lipnja.

Priloženi dokumenti:
Proljece_u_mom_graddu_-_plakat_Zorica.jpg (224.33 KB)

objavio: Snežana Kosanović   datum: 20. 5. 2021.