Školski projekt-"RH članica EU"

Tema našeg zajedničkog projekta je: „RH članica EU“.

Predmeti koji su uključeni u ovaj projekt su: hrvatski jezik, likovna kultura, glazbena kultura, engleski jezik, matematika, biologija, povijest, geografija, tjelesna i zdravstvena kultura, talijanski jezik, njemački jezik, vjeronauk i informatika.  Svi radovi su u potpunosti realizirani. Neki od njih radili su i duže vrijeme na ovom projektu jer nisu mogli obaviti sav posao u ova 3 sata radionica.

5.a r. je u dogovoru s vjeroučiteljicom Ivanom Turuk i vjeroučiteljem Slavkom Blaževićem radio na temi: „Simboli EU i bogatstvo religijske raznolikosti“.

Simboli EU i bogatstvo religijske raznolikosti - preuzmi

5.b razred je naučio plesati europske plesove- engleski valcer, francuski menuet i hrvatsko kolo u mentorstvu prof.Jadranke R.Sirovice i prof.Marine Bistrović.

6.a i 6.b razredi su imali su imali više tema i mentora. Bili su podijeljeni u skupine. Na izbornoj nastavi informatike u mentorstvu prof.Silvije Međurečan su napravili video zapis „Škola u Europi“.

Na dodatnoj nastavi povijesti učenici 6.razreda su obradili „Zastave EU“ u mentorstvu prof.Stjepana Benkovića, a dio 7.a radio je na istoj temi na radionicama.

Dio učenika 6.a razreda je radilo na temu „Važnost obiteljskog života“ u mentorstvu učiteljica hrv.jezika Ksenije Jurić i Vlatke Nikić i učitelja likovne kulture Daria Ptičaka. Pitate se sigurno zašto su odabrali baš taj naziv teme!? 2014.godina proglašena je europskom godinom usklađivanja radnog i obiteljskog života. Učiteljice hrv. jezika  su lektorirale i poslale učeničke radove (iz svakog razreda po jedan rad) na natječaj „Europa u školi“ u Županiju. Radove su uvezale u jednu knjigu. Za svaki rad učenici su napravili ilustraciju.

Dio 6.b razreda u mentorstvu prof. matematike Nenada Kuzmanovića je radio na temi: „Matematički pojmovi na službenim jezicima EU“.

Dio učenika 7.a razreda radio je na prezentaciji „Geografija Europe + statistička matematika= 100%", a drugi dio razreda je radio na izradi plakata u mentorstvu prof.geografije Klaudije Kovač i učiteljice matematike Sandre Polenus.

Geografija Europe + statistička matematika - preuzmi

7.b razred je radio na temi: „Natura 2000“. To je projekt EU, mreža zaštićenih područja koji se provodi u svim državama članicama EU, s ciljem zaštite prirodnih bogatstava. Učenici će imati priliku upoznati područja RH koja se nalaze pod zaštitom te ona koja će ući u mrežu NATURA 2000.

8.a i 8.b razredi u mentorstvu prof.tal.jezika Marije Puškarić, učiteljice engleskog jezika Jadranke Šimunović Katunar i učiteljice njemačkog jezika Dragice Marković radili su na temi „Hrvatska u Europi“. Pripremili su jednu smislenu cjelinu, film u kojem će prikazati slavne hrvatske ličnosti i događaje koji su na neki način ostavili tragove u europskoj kulturi kroz povijest, koji su doprinjeli važan značaj RH i prije ulaska u EU. Osim toga će prikazati direktan prijenos ulaska HR-e u EU, direktno javljanje iz Londona, Rima i Berlina.

objavio: Silvija Jularić   datum: 25. 3. 2014.