Terenska nastava-Park prirode Papuk

Učenici petih i šestih razreda 17. su studenog u pratnji nastavnica Anite Dujić, Jadranke Šimunović Katunar, Tihane Filipović i Ivane Turuk bili na terenskoj nastavi u marijanskom svetištu u Voćinu, Parku prirode Papuk i u skloništu za napuštene životinje na Bučju.

Terenska nastava - Park prirode Papuk

Nakon jednosatnog putovanja stigli smo u Voćin gdje nam je časna sestra otvorila prekrasnu crkvu u kojoj smo najprije poslušali kratko predavanje o povijesti svetišta i crkve. Pred likom Gospe voćinske zajedno smo se pomolili za potrebe i želje u našim srcima, a onda smo razgledavali i divili se te slikali ljepote voćinskog svetišta. Posjet Voćinu završili smo sjećanjem, paljenjem svijeća i molitvom za nevine žrtve Domovinskog rata iz Voćina, Vukovara i Škabrnje na Spomeniku voćinskim žrtvama uz samu crkvu.

Uputili smo se zavojitim cestama u Park šumu Jankovac u Parku prirode Papuk. Tamo smo u edukativnoj šetnji kroz šumu, uz potoke, špilje i prekrasne slapove upoznali floru i faunu Parka prirode, obnovili svoja znanja iz geografije i prirode i saznali puno toga novoga. Voditeljica se trudila što nas više naučiti o svijetu stijena, voda, šume i životinja u njima. Pažljivim slušanjem i postavljanjem pitanja pokazali smo pažnju, želju za znanjem i brigu za svijet oko nas. Radnim listićima, odmorom i igrom završili smo nastavu na Jankovcu.

Na povratku kući posjetili smo Sklonište za napuštene životinje na Bučju u kojem smo saznali da je u trogodišnjem radu Skloništa kroz njega prošlo preko 700 ostavljenih pasa. Naučili smo puno toga i o pravu, skrbi i postupcima prema napuštenim životinjama. S nekima od pasa smo se i poigrali, a onda voditeljima Skloništa predali hranu koju smo za njihove životinje prikupili.

U autobusu na povratku naša pratiteljica Melita nam je organizirala zanimljiv kviz znanja u kojem je pobijedila učenica 5.a razreda Lea Jurjević. Zahvaljujemo učenicima, učiteljicama, pratiteljici i putnoj agenciji Astralis na uspješno organiziranoj i ostvarenoj terenskoj nastavi.

voditeljica puta: Ivana Turuk

objavio: Silvija Jularić   datum: 19. 11. 2014.