Obavijest za učenike, učitelje i roditelje

OBAVIJEST

Zelena čistka ponovo u Hrvatskoj!  Zajednička jednodnevna akcija čišćenja divljih odlagališta otpada Zelena čistka najveći je ekološki volonterski projekt u Hrvatskoj

Stoga ćemo 20. travnja 2013. godine udružiti napore kako bi pokazali koliko nam je važan okoliš i priroda, te što sve možemo i spremni smo učiniti u samo jednom danu. Pridruži nam se i ti!

OBAVIJEST

Akcija svake godine postiže sve bolje rezultate. Prošle godine u njoj je sudjelovalo preko 7 milijuna aktivnih građana iz 96 zemalja, uključujući i Hrvatsku, naš grad i našu školu, te gotovo sve zemlje regije . Rezultati su impresivni, te su najbolji poticaj za to da se potrudimo kako bi ove godine bili uspješniji!

Pozivam sve učitelje, učenike od 5. do 8. razreda, njihove razrednike i roditelje da se priključe akciji.Učenici nižih razreda sa svojim razrednicima organizirat će čišćenje u parku, a viših razreda na rijeci Pakri.

Voditeljice akcije su Jadranka Perinović za niže razrede i Jadranka Šimunović Katunar za više razrede ( molim da im  se prijave izvrše najkasnije do petka u 13,00 sati jer škola mora slati izvješće u MZOŠ o broju uključenih učenika i djelatnika).

Mjesta okupljanja:

-za djecu i razrednike nižih razreda osnovne škole    - dvorište Osnovne škole Lipik ranije dogovorenom rasporedu
-za djecu i razrednike viših razreda osnovne škole ,  za članove udruga i ostale volontere  - dvorište Gradske uprave u 9,00 sati
-za članove lovačkih društava i djelatnike Hrvatskih šuma d.o.o. - ulaz u šumu prema ranije dogovorenom rasporedu

Akcija Zelena čistka provela se i prošla godine na području Grada Lipika na kojoj je sudjelovalo  više od 450 volontera, akcija se provodila po svima naseljima grada, a sakupljano je 75m³ otpada. Potpuno su očišćena 4 divlja odlagališta, a 3 su očišćena djelomično.

objavio: Sanda Ivanović   datum: 17. 4. 2013.